2, şənbə |
Ü.Hacıbəyli |
“Əsli və Kərəm” – opera |
19.00 |
3, bazar |
A.Adan |
“Jizel” – balet |
19.00 |
6, çərşənbə |
M.Maqomayev |
“Şah İsmayıl” – opera |
19.00 |
9, şənbə |
L.Minkus |
“Don Kixot” – balet |
19.00 |
10, bazar
|
S.Raxmaninov |
“Aleko” – opera |
19.00 |
13, çərşənbə |
M.Ravel D.Şostakoviç |
“Bolero” – balet “Xanım və xuliqan” – balet |
19.00
|
15, cümə |
“Üns” Teatrının tədbiri |
“Zapadnya” Moskva Teatrının tamaşası |
|
16, şənbə
|
L.Vaynşteyn |
“Çəkməli pişik” – uşaq operası |
14.00 |
17, bazar
|
“Üns” Teatrının tədbiri |
“TODES” rəqs qrupunun konserti |
|
23, şənbə |
C.Puççini |
“Bohema” – opera |
19.00 |
24, bazar
|
P.Çaykovski R.Şedrin – J.Bize |
“Romeo və Cülyetta” – balet “Karmen süita” – balet |
19.00 |
27, çərşənbə
|
Ü.Hacıbəyli |
“Leyli və Məcnun” – opera |
19.00 |
30, şənbə
|
Q.Qarayev |
“Yeddi gözəl” – balet |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT AKADEMİK MİLLİ DRAM TEATRI
( Füzuli meydanı,1)
1, cümə |
Əfqan |
“Oliqarx” |
19.00 |
2, şənbə |
H.Həsənov Elçin |
“Qürbətdən gələn məktublar” “Qatil” |
12.00 19.00 |
3, bazar |
A.Şaiq A.Saqareli |
“Danışan gəlincik” “Xanuma” |
12.00 14.00 19.00 |
7, cümə axşamı |
R.Kuni |
“Zorən şorgöz” |
19.00 |
8, cümə |
F.Brukner |
“Napoleon” |
19.00 |
9, şənbə |
A.Şaiq M.Vişnyak |
“Qaraca qız” “Qoca kloun tələb olunur” |
12.00 19.00 |
10, bazar |
A.Şaiq Ə.Əmirli |
“Danışan gəlincik” “Şah Qacar” |
12.00 14.00 19.00 |
14, cümə axşamı |
Elçin |
“Sənətkarın taleyi” |
19.00 |
15, cümə |
F.Dürrenmatt |
“Yaşlı xanımın gəlişi” |
19.00 |
16, şənbə |
M.F.Axundzadə K.Abdulla
|
“Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran” “Şah və şair yaxud hamı səni sevənlər burdadır” |
19.00 19.00 |
17, bazar |
A.Şaiq C.Məmmədquluzadə |
“Danışan gəlincik” “Anamın kitabı” |
12.00 14.00 19.00 |
21, cümə axşamı |
H.Mirələmov |
“Gəncə qapıları” |
19.00 |
22, cümə |
M.Vişnyak |
“Qoca kloun tələb olunur” |
19.00 |
23, şənbə |
M.F.Axundzadə İ.Əfəndiyev |
“Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran” “Boy çiçəyi” |
12.00 19.00 |
24, bazar |
A.Şaiq A.Saqareli |
“Danışan gəlincik” “Xanuma” |
12.00 14.00 19.00 |
28, cümə axşamı |
R.Kuni |
“Zorən şorgöz” |
19.00 |
29, cümə |
Ə.Əmirli
|
“Şah Qacar” |
19.00 |
30, şənbə |
A.Şaiq V.Hüqo |
“Qaraca qız” “Qadım məhəbbəti” |
12.00 19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT RUS DRAM TEATRI
(Xaqani küçəsi,7)
1 – 2, cümə – şənbə |
“Angels” qrupunun qastrol səfəri |
“Оперно-симфоническое шоу” |
19.00 |
3, bazar |
Д.Остин |
“Гордость и предубеждение” |
19.00 |
8, cümə |
Эльчин |
“Телескоп” |
19.00 |
9, şənbə |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində Kapra Balerrina Teatrı (İtaliya) |
“Yuxuda” |
19.00 |
10, bazar |
М.Задорнов |
“Хочу купить мужа” |
19.00 |
11, bazar ertəsi |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində İvett Bojek Kompaniyası(Macarıstan) |
“Dörd fəsil” |
12.00 |
12, çərşənbə axşamı |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində “Zorin dom” Karlovaç Şəhər Teatrı (Bolqarıstan) |
“Vəfalı dostlar” |
12.00 |
14, cümə axşamı |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində Tarqovişte Şəhər Kukla Teatrı (Tatarıstan) |
“Ağca” |
14.00 |
15, cümə |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində “Yuki” Teatrı (Yaponiya) М.Ф.Ахундзаде |
“Bir nəfər üçün tamaşa” “Мусье Жордан и дервиш Масталишах” |
12.00 19.00 |
16, şənbə |
Р.Куни |
“Слишком женатый таксист” |
19.00 |
17, bazar |
М.Ю.Лермонтов |
“Маскарад” |
19.00 |
22, cümə |
К.Гольдони |
“Мирандолина” |
19.00 |
23, şənbə |
М.Камолетти |
“Ох,уж эта Анна!” |
19.00 |
24, bazar |
М.Ю.Лермонтов |
“Маскарад” |
19.00 |
29, cümə |
Ф. Достоевский |
“Братья Карамазовы” |
19.00 |
30, şənbə
|
А.Иванов |
“Жениха вызывали,девочки?” |
19.00 |
Спектакли для детей
3, bazar |
В.Неверов |
“Угадай сказку” -2 |
12.00 |
9, şənbə |
В.Резникова |
“По щучьему веленью” |
12.00 |
10, bazar |
В.Резникова |
“Маша и медведь” |
12.00 |
16, şənbə |
А.Никушина |
“Златошвейка и метельщик” |
12.00 |
17, bazar |
Е.Черняк |
“Василиса прекрасная” |
12.00 |
23, şənbə |
В.Неверов |
“Угадай сказку” -1 |
12.00 |
24, bazar |
В.Резникова |
“По щучьему веленью” |
12.00 |
30, şənbə |
В.Неверов |
“Угадай сказку” -2 |
12.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT GƏNC TAMAŞAÇILAR TEATRI
(Nizami küçəsi, 72)
1, cümə
|
L.Nuren |
“Mən qayıtdım, qızlar…” |
19.00 |
2, şənbə |
N.Gəncəvi M.Vişnyak |
“Xeyir və Şər” “Qoca kloun” |
12.00 19.00 |
03, bazar |
M.Müşviq Ə.Haqverdiyev |
“Şəngülüm, Şüngülüm, Məngülüm” “Pəri cadu” |
12.00 19.00 |
4, bazar ertəsi |
Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrının tamaşası |
E.Sabitoğlu “www.ferzeli-kef.com” |
19.00 |
6, çərşənbə |
Elçin |
“Buzovna kəndinin əhvalatları” |
16.00 |
9, şənbə |
A.Şaiq |
“Tıq-tıq xanım” |
12.00 |
10, bazar |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində Dorset Kukla Teatrı Kompaniyası – festival tamaşası (Böyük Britaniya) |
“Havada asılmış” |
14.00 18.00 |
11, bazar ertəsi |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində Teatro Verde Burattini – festival tamaşası (İtaliya) |
“Bir kral var idi…” |
18.00 |
12, çəşənbə axşamı |
A.Lindqren |
“Balaca və damda yaşayan Karlson”
|
12.00 15.00 |
13, çərşənbə |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində “Ginyöl” Teatrı – festival tamaşası (İsveçrə) Ərəb xalq nağılı |
“Mən danışmaq istəyirəm” “Əlibaba və qırx quldur” |
12.00 15.00 |
14, cümə axşamı |
K.Ağabalayev N.Kazımov |
“Şahzadə Xəzərin nağılı” |
12.00 15.00 |
15, cümə |
A.Tolstoy |
“Buratinonun macəraları” |
12.00 15.00 |
16, şənbə |
A.Şaiq Ə.Əmirli |
“Danışan gəlincik” –premyera “Mən səni sevirəm” |
12.00 15.00 19.00 |
17, bazar |
Azərbaycan xalq nağılı T.Vəliyeva |
“Göyçək Fatma” “Mənim ağ göyərçinim” |
12.00 19.00 |
22, cümə |
Həştərxan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrının qastrol tamaşası
|
M.Suponin “Koza Dereza” |
15.00 |
23, şənbə |
Həştərxan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrının qastrol tamaşası
|
M.Suponin “Koza Dereza” |
12.00 14.00 16.00 |
24, bazar |
Həştərxan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrının qastrol tamaşası
|
M.Suponin “Koza Dereza” |
12.00 14.00 16.00 |
29, cümə |
İ.Əfəndiyev |
“Məhv olmuş gündəliklər” |
16.00 |
30, şənbə |
Ş.Perro S.Rüstəm |
“Çəkməli pişik” “Çimnaz xanım yuxudadır” |
12.00 19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT KUKLA TEATRI
(Neftçilər prospekti, 36)
1, cümə
|
E.Baxış T.Ağayev |
“Məlikməmməd” “Qoçaq Əhməd” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
2, şənbə |
Ə.Səmədli Ş.Perro |
“Cik-cik xanim” “Göysaqqal” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
3, azaar |
N.Kazımov H.X.Andersen |
“Ələddin” “Nağıl haqqında nağıl” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
8, cümə
|
K.Ağayeva H.X.Andersen |
“Göyçək Fatma” “Nağıl haqqında nağıl” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
9, şənbə
|
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalının açılış mərasimi K.Kollodi “Pinokkionun sərgüzəştləri” |
11.00 12.00 |
10, bazar |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində-“Pəmbəqurbağa” Kukla Teatrı (Türkiyə) |
“Qaragözün yuxu səyahəti” |
12.00 |
12, çərşənbə axşamı |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində- Qax Dövlət Kukla Teatrı (Azərbaycan) |
Ə.Oruc “Zınqırovlu pişik” |
14.00 |
14, cümə axşamı |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində- “Ekiyat” Tatar Dövlət Teatrı (Tatarıstan) |
“Keçi və qoyun” |
12.00 |
16, şənbə |
“Cırtdan” II Beynəlxalq Kukla Teatrları Festivalı çərçivəsində |
A.Lindqren “Karlson” |
12.00 |
17, bazar
|
C.Rodari C.Rodari |
“Çipollino” “Çipollino” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
22, cümə |
M.Seyidzadə H.X.Andersen |
“Cırtdan” “Nağıl haqqında nağıl” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
23, şənbə
|
Ü.Hacıbəylı T.Ağayev |
“O olmasın, bu olsun” “Qoçaq Əhməd” – rus dilində |
12.00,14.00 16.00, 18.00 |
24, bazar
|
K.Kollodi K.Kollodi |
“Pinokkionun sərgüzəştləri” “Pinokkionun sərgüzəştləri” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
29, cümə
|
Ə.Oruc Ş.Perro |
“Zınqırovlu pişik” “Göysaqqal” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
30, şənbə
|
A.Lindqren A.Lindqren |
“Karlson” “Karlson” – rus dilində |
12.00,14.00, 16.00 18.00 |
“YUĞ” Dövlət Teatrı
(Murtuza Muxtarov küçəsi, 73)
2, şənbə |
B.Kasares |
“Qəbir qazma üsulu ” |
18.00 |
9, şənbə |
S.Mrojek |
“Sərhəddə” |
18.00 |
16, şənbə |
A.P.Çexov |
“Mərc” |
18.00 |
23, şənbə
|
M.F.Axundzadə |
“Naməlum Axundzadə” |
18.00 |
30, şənbə |
F.Kafka |
“Kafkadan salam” |
18.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT PANTOMİMA TEATRI
(Azadlıq prospekt, 10)
2, şənbə |
Ü.Hacıbəyli |
“Dulusçu” |
18.00 |
3, bazar |
Z.Zeynalov |
“Maska” |
18.00 |
9, şənbə |
A.Ryünoske |
“Kesa və Morito” |
18.00 |
10, bazar |
A.Şaiq Ç.Aytmatov |
“Tıq-tıq xanım” “Manqurt” |
14.00 18.00 |
16, şənbə |
B.Xanızadə |
“Eşq” |
18.00 |
17, bazar |
Kitabi-Dədə Qorqud dastanı əsasında |
“Dəli Domrul” |
18.00 |
23, şənbə |
B.Xanızadə |
“No comment” |
18.00 |
24, bazar |
A. Ekzüperi Ç.Aytmatov |
“Balaca şahzadə” “Manqurt” |
14.00 |
30, şənbə |
B.Xanızadə |
“Zibillik pərvanələri” |
18.00 |
Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrı
(Zərifə Əliyeva küçəsi, 8)
4, bazar ertəsi |
Azərbaycan Dövlət Gənc Tamaşaçılar Teatrında |
Ə.Haqverdiyev “Kimdir müqəssir?” |
26, çərşənbə axşamı |
Azərbaycan Dövlət Rus Dram Teatrında |
E.Sabitoğlu “www.ferzeli-kef.com” |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT FİLARMONİYASI
(İstiqlaliyyət küçəsi, 2)
1, cümə |
Xalq Artisti Bəstəkar Yaşar İmanovun 80 illik yubileyi Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Dirijor – Fəxrəddin Kərimov Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası Bədii rəhbər və baş dirijor – Gülbacı İmanova
|
19.00 |
8, cümə |
Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev
|
19:00 |
15, cümə |
Xalq Artisti Musa Mirzəyevin 80 illik yubiley gecəsi Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Dirijor – Fəxrəddin Kərimov
|
19.00 |
19, çərşənbə axşamı |
Azərbaycan Respublikasının əməkdar incəsənət xadimi Gülarə Əliyevanın 80 illik yubileyi
|
19.00 |
20, çərşənbə |
Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Dirijor – Rauf Abdullayev Solist – Yeganə Axundova
|
19.00 |
23, şənbə |
İran İslam Respublikasının Mədəniyyət İdarəsinin tədbiri Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Okestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Ağaverdi Paşayev
|
18:00 |
27, çərşənbə |
Xalq şairi Nigar Rəfibəyliyə həsr olunmuş tədbir |
19.00 |
29, cümə |
Əməkdar İncəsənət Xadimi Fərəc Qarayevin 70 illik yubiley gecəsi Ü.Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Rauf Abdullayev
|
19.00 |
KAMERA VƏ ORQAN MUSİQİSİ ZALI
(28 May küçəsi, 17)
6, çərşənbə |
Azərbaycan Dövlət Simli Kvarteti
|
19.00 |
||
14, cümə axşamı |
Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera orkestri Bədii rəhbər və baş dirijor – Teymur Göyçayev
|
19.00 |
||
24, bazar |
İran İslam Respublikasının Mədəniyyət İdarəsinin tədbiri
|
19.00 |
||
28, cümə axşamı |
Azərbaycan Dövlət Fortepiano Triosu
|
19.00 |
||
HEYDƏR ƏLİYEV SARAYI
(Bülbül prospekti,35)
2, şənbə |
Bob Ceyms (Beynəlxalq Caz Festivalı)
|
19:00 |
5-9 |
“Bu şəhərdə”nin “İsti-rahət” adlı şou proqramı |
19.00 |
18-19, bazar ertəsi-çərşənbə axşamı |
Valeri Meladzenin konserti
|
20.00
|
23, şənbə |
Ani Lorakın konserti |
19.00
|
26, çərşənbə axşamı |
Xalq Artisti Mirzə Babayevin 100 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi
|
19.00 |
BEYNƏLXALQ MUĞAM MƏRKƏZİ
(Dənizkənarı Park)
1, cümə |
V Beynəlxalq Caz Festivalı Salman Qəmbərov Emil Əfrasiyab |
19.00 21.00 |
25, bazar ertəsi |
Xan Şuşınski adına Fondun tədbiri. Müğənni Səxavət Məmmədovun 60 illiyinə həsr olunmuş xatirə gecəsi |
19.00 |
AZƏRBAYCAN DÖVLƏT MAHNI TEATRI
(R.Behbudov küçəsi, 12)
3, bazar |
Azərbaycan Gənclər İttifaqı “Bakı şəhər Rəqs Kuboku” Festivalı |
12.00 |
4, bazar ertəsi |
Azərbaycan Aşıqlar Birliyi – Aşıq İmranın 85 illiyinə həsr olunmuş tədbir |
19.00 |
21, cümə axşamı |
Bəstəkar Əziz Əzizlinin 80 illiyinə həsr olunmuş tədbir |
19.00 |
24, bazar |
Azərbaycan Bodybuildinq və Fitnes Federasiyasının “Bodybuildinq” üzrə Azərbaycan Çempionatı |
15.00 |
Bakı Dövlət Sirki
(Səməd Vurğun küçəsi, 68)
1, cümə |
“Kral şir-2” adlı sirk tamaşası
|
19.00 |
2, şənbə |
15.00 19.00 |
|
3, bazar |
15.00 19.00 |
|
8, cümə |
19.00 |
|
9, şənbə |
15.00 19.00 |
|
10, bazar |
12.00 15.00 19.00 |
|
12, çərşənbə axşamı |
12.00 15.00 19.00 |
|
13, çərşənbə |
12.00 15.00
|
|
15, cümə |
12.00 15.00 19.00 |
|
16, şənbə |
12.00 15.00 19.00 |
|
17, bazar |
12.00 15.00 19.00
|