9 fevral 2020-ci ildə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələri
Açıqlamada bildirilib ki, seçici fəallığı 55,06 faiz olub.
Beləliklə, 125 seçki dairəsi ilkin nəticələrini təqdim edirik:
1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi Vasif Talıbov 69.8%
2 saylı Şərur seçki dairəsi Həbibbəyli İsa 64.4%
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi Səttar Möhbalıyev 59.4 %
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi Eldar İbrahimov 58.5%
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi Siyavuş Novruzov 61.9%
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi Ülviyyə Həmzəyeva 56.3%
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi Cəbi Quliyev 52.9%
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi Azay Quliyev 48.8%
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi Qafarov Kamaləddin 65.3 %
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi Madər Musayev 60.8%
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Hüseynov Aydın 61.9%
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi Xasayeva Səbinə 57.3 %
13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi Əliyev Rauf 50.1%
14 saylı Xəzər seçki dairəsi Soltan Məmmədov 51.9%
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi Quliyev Ülvi 46.2 %
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi Erkin Qədirli 43.1 %
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi Allahverdiyev Elnur 61.1%
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Rasim Musabəyov 43.1%
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət (Baba oğlu) 47.1 %
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi Əliyev Adil 57.1%
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqızı Məlahət 60.2%
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi Asim Mollazadə 45.7%
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Ziya Səmədzadə 43.8%
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi Könül Nurullayeva 42.9 %
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət 56%
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi Fazil Mustafa 40%
27 saylı Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas 56%
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Eldar Quliyev 40.9%
29 saylı Səbail seçki dairəsi Nigar Arpadaray 47.1 %
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc 63 %
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi Əliyev Etibar 45.1%
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi Həsənova Afət 51.9 %
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala 56.8 %
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi Zabelin Mixail 49.1 %
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi Rauf Arifoglu 45.1%
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi Qüdrət Həsənquliyev 43.1 %
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin 42.6 %
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif 46.1 %
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Cəfərov Müşviq 46 %
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa 43.9 %
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi Hüseynova Hicran 56.6%
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi Mirkişili Tahir 52.3%
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi Hacıyev Emin 57%
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi Məmmədli Müşfiq 50.9%
45 saylı Abşeron seçki dairəsi Əsədov Oqtay 63%
46 saylı Şirvan seçki dairəsi İltizam Yusifov 50.7%
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi Mirzəzadə Aydın 54.3 %
48 saylı Yevlax seçki dairəsi Məmmədov İlham 56.1%
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi Hüseynov Əli 58.1%
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi Şahin Seyidzadə 40.9%
51 saylı Qusar seçki dairəsi Badamov Azər 55.2%
52 saylı Quba seçki dairəsi Vahid Əhmədov 46.2%
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi Rafailov Anatoliy 40.9%
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi Qurbanov Sadiq 47 %
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Səlimov Eldəniz 58.2%
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi Sevil Mikayılova 43.9%
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi Ağazadə Əminə 55.2%
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi Rəfael Hüseynov 48.6
59 saylı Salyan seçki dairəsi Əhmədova Jalə 51.5 %
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi Fəzail Ağamalı 50.2%
61 saylı Neftçala seçki dairəsi Sabir Rüstəmxanlı 51.2%
62 saylı Saatlı seçki dairəsi Əziz Ələkbərli 44%
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi Cəfərov Kamal 56.1%
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi Məmmədov Ramin 57.3%
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi Əmiraslanov Əhliman 60%
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi Məhərrəmov Bəhruz 48.4 %
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi Həsənov Malik 55.7%
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi Nəsirov Elman 47%
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi Fəzail İbrahimli 53.1 %
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi Məmmədov Məşhur 56.9%
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi İsgəndərov Anar 54.8%
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi Musa Qasımlı 48.8%
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi Rüfət Quliyev 58.7%
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi Rəcəbli Hadı 54.8%
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi Paşazadə Cavanşir 58.7 %
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi Əsgərov Ziyafət 61.8%
77 saylı Astara seçki dairəsi Mahmudov Rəşad 65.5%
78 saylı Lerik seçki dairəsi Məmmədov İqbal 44.9%
79 saylı İmişli seçki dairəsi Razi Nurullayev 49%
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi Çingiz Qənizadə 55.1%
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi İsmayılov Şahin 59.8%
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi Rzayev Tahir 61.6%
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi Aqil Abbas 63.2%
84 saylı Füzuli seçki dairəsi Vüqar Bayramov 55.6%
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi Tamam Cəfərova 52.1%
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi Novruzəli Aslanov 47%
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi Tahir Kərimli 46.2%
88 saylı Göyçay seçki dairəsi Sabir Hacıyev 48.1 %
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi Əfəndiyev Məzahir 55.7 %
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi Osmanov Cavid Həmid oğlu 64.1%
91 saylı Ucar seçki dairəsi Həsən Ramil Sahib oğlu 52.2%
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi Jalə Əliyeva 54%
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi Fatma Yıldırım 63.2%
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi Zahid Oruc 56.9%
95 saylı Tərtər seçki dairəsi Sahib Alıyev 41 %
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi Məmmədov Anar 61.3%
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi Vəliyev Ağalar 65.8%
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi Qafarova Sahibə 63.9 %
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi Həsənov Nurlan 63%
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi Bayramov Kamran 60.9%
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi Mirbəşiroğlu Elşad 45%
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi Səfərov Nizami 62.8%
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi Hüseynova Sevinc 58.9%
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi Arzu Nağıyev 53.6%
105 saylı Tovuz seçki dairəsi Qənirə Paşayeva 62.1%
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi Ülviyyə Ağayeva 50.8 %
107 saylı Qazax seçki dairəsi Seyidov Səməd 65.7%
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi Cəfərov Nizami 58%
109 saylı Balakən seçki dairəsi Məhəməliyev Nəsib 62.7%
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi Elşən Musayev 45.8 %
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi Əliyeva Kamilə 50.3%
112 saylı Qax seçki dairəsi Azər Kərimli 51.6 %
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi İskəndərov Vuqar 55 %
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi Əli Məsimli 46.6 %
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi Cavanşir Feyziyev 63.4 %
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi Fəttah Heydərov 70 %
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi Naxçıvanlı Aqiyə 67.1 %
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi Bəxtiyar Əliyev 61%
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi Bəxtiyar Sadıqov 61.7%
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi Məmmədov Ceyhun 54.1%
121 saylı Laçın seçki dairəsi Abbaszadə Mahir 54.8%
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi Tural Gəncəliyev 56.%
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi Məmmədov Aqil 62.3%
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi Məmmədov Elman 57.1 %
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi İsmayılov İmamverdi 51 %